O nas

Suntech S.A.  rozwija i wdraża systemy IT dla telekomunikacji. Firma oferuje swoje rozwiązania pod marką SunVizion. Naszymi klientami są duże i średnie firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Po zaledwie 11 latach obecności na rynkach światowych rozwiązania SunVizion są używane na 4 kontynentach i wymieniane wśród największych graczy na rynku globalnym.

W skrócie:

Dynamiczny

wzrost globalny

Rozpoznawalność naszej marki SunVizion na świecie rośnie dynamicznie, co przekłada się na ponad 20% wzrost sprzedaży zagranicznej rok do roku w ostatnich 6 latach.

Wygrywamy

z największymi

SunVizion potrafi wygrywać z największymi światowymi graczami na rynku takimi jak Ericsson, NetCracker, Oracle, General Electric i Huawei

Atrakcyjny

rynek

Obecna wartość rynku to 67 mld USD
Tempo uzależnienia współczesnego świata od telekomunikacji stale rośnie, więc zapotrzebowanie na systemy SunVizion będzie coraz większe.

Opłacalność

Dwucyfrowa rentowność netto.

Jak do tego doszło?

1996 - 2012

1996 - 2012

Czasy pionierskie, wyłącznie sprzedaż lokalna w Polsce, zespół ok. 40 osób.
2012 - 2015

2012 - 2015

Pierwsze kroki na rynkach globalnych, start promocji marki SunVizion na świecie, pierwsi partnerzy i pierwsze kontrakty zagraniczne.
2016-2020

2016-2020

Pierwsze kontrakty z dużymi światowymi graczami na rynku telko, pierwsze wygrane przetargi z dużymi konkurentami, sieć partnerska liczy już 50 firm z całego świata, zespół Suntech liczy 100 osób, otwieramy biuro w Singapurze.
2021+

2021+

Marka SunVizion po raz pierwszy wymieniana w raportach analitycznych jako top 10 wśród globalnych graczy na rynku OSS (obok Amdocs, Cisco, Huawei, Nokia, NetCracker). Sieć partnerów Suntech liczy ok. 70 firm, a wśród nich topowi światowi gracze IT z listy Fortune Global 500, baza referencyjna wystarczająca, by sięgać po największe projekty w branży, zespół Suntech liczy 150 osób.

Przychód w milionach PLN

Przychód w milionach PLN

Co właściwie robimy

Sunvizion network inventory

Sunvizion network inventory

Umożliwia inteligentne zarządzenie danymi o sieciach telekomunikacyjnych. System obsługuje wszystkie rodzaje sieci, bez względu na ich technologię oraz wielkość. Jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań na rynku.
sunvizion network planning

sunvizion network planning

Wspiera procesy planowania sieci telekomunikacyjnych. System diametralnie skraca czas planowania nowych sieci, eliminuje błędy generowane podczas planowania oraz redukuje koszty budowy sieci.
sunvizion service order management

sunvizion service order management

W pełni automatyzuje proces uruchamiania usługi telekomunikacyjnej u klienta. Rozwiązanie skraca czas doprowadzenie usługi z kilku dni, a czasem nawet tygodni, do kilku minut.

Specyfika rynku

Działamy na rynku Operations Support Systems / Business Support Systems

OSS / BSS to systemy Używane przez Dostawców usług telekomunikacyjnych

Specyfika rynku

67 mld USD Wartość rynku

13,7% rocznie szacowane tempo wzrostu rynku

100 mld USD szacowana wartość rynku w 2026

Nasza konkurencyjność

Nasza konkurencyjność

Potwierdzona zdolność wygrywania z potentatami światowymi

Praktyka pokazuje, że SunVizion potrafi wygrywać przetargi, w których biorą udział największe firmy na rynku: General Electric, Ericsson, Huawei, NetCracker, Oracle

Atrakcyjna alternatywa dla telkomów

Rozwiązania SunVizion zastępują w telekomach dotąd używane rozwiązania dużych światowych konkurentów, co udowodniliśmy w ostatnich latach

Nie konkurujemy ceną

Postawiliśmy na siłę marki SunVizion i wysokiej klasy technologię, dlatego nie musimy konkurować ceną

Siła świeżości

Nasz relatywnie niewielki rozmiar pozwala na szybsze dostosowanie do zachodzących zmian na rynku telekomunikacyjnym, który zmienia się bardzo dynamicznie

Wysoka bariera wejścia

Ze względu na bardzo wysoką złożoność technologiczną systemów OSS/BSS, szansa na szybkie pojawienie się nowego konkurenta na rynku jest niska

Pokrywamy większą część funkcjonalności oss/bss

OSS/BSS to kilkadziesiąt różnych systemów pokrywających wiele obszarów działalności operatora telekomunikacyjnego. Rozwiązania SunVizion pokrywają większą część z nich. Niewiele firm na rynku może zaoferować tak kompleksowe rozwiązanie.

Światowy rozmach, lokalne podejście

Nasza grupa docelowa to duże i średnie telekomy na całym świecie.

 

Globalny zakres działania zapewnia nam sieć naszych partnerów, obecnie licząca 70 firm z całego świata. Specyfika wdrożeń systemów OSS/BSS u klienta nie wymusza fizycznej obecności pracowników Suntech na miejscu, dlatego byliśmy w stanie skutecznie wdrażać także podczas pandemii.

Światowy rozmach,
lokalne podejście

Nasz cel

Jak mówi misja firmy, chcemy stać się ulubionym dostawcą OSS/BSS na świecie. Ten cel traktujemy poważnie i od kilku lat konsekwentnie do niego dążymy.

 

Jesteśmy na dobrej drodze. Konkurujemy z kilkuset firmami na całym świecie, a już teraz wymieniani jesteśmy w czołówce dostawców OSS/BSS. W ciągu najbliższych 10 lat chcemy wypracować bezdyskusyjnie pozycję lidera, stając się jednym z pięciu najczęściej wybieranych systemów na rynku.

Aktualne notowania akcji Suntech S.A.


  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+