Suntech dołączył do sygnatariuszy Manifestu Open API TM Forum promującego wdrażanie otwartych standardów API, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie w rozwijanie otwartych i ustandaryzowanych architektur ICT, które obecnie stają się koniecznością w branży telekomunikacyjnej.

Otwarte interfejsy API opracowywane w ramach TM Forum stają się obecnie preferowanym wymaganiem operatorów w zapytaniach ofertowych dotyczących rozwiązań ICT. Open API pomagają operatorom w transformacji cyfrowej, umożliwiając automatyzację procesów w oparciu o dane i funkcje współdzielone w ramach różnych systemów. Pozwalają dostawcom usług komunikacyjnych wdrażać ustandaryzowane, otwarte komponenty typu plug-and-play, dzięki czemu operatorzy mogą budować elastyczne sieci, pozwalające na szybkie uruchamianie nowych usług i aplikacji.

 

Możliwości współdzielenia i wymiany informacji w ramach złożonego ekosystemu technologicznego wnoszą dodatkową wartość w postaci zwiększonej produktywności czy zmniejszenia kosztów operacyjnych. W otwartym i interoperacyjnym ekosystemie, na podstawie analizy danych z wielu źródeł znacznie łatwiej też podejmować decyzje i działania biznesowe mające na celu doskonalenie dostarczanych usług.

 

TM Forum to stowarzyszenie typu non-profit i jednocześnie sojusz ponad 850 firm telekomunikacyjnych i technologicznych ze 180 krajów, które współpracują przy rozwijaniu otwartych standardów API. Pomagając w standaryzacji i ujednolicaniu otwartych interfejsów API, TM Forum wspiera operatorów w generowaniu większej wartości z ich sieci. Portfolio rozwiązań SunVizion w pełni wpisuje się w kierunek rozwoju branży telekomunikacyjnej związany ze stosowaniem otwartych standardów API.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+