Najnowsza wersja SunVizion to dalsze udoskonalenia w obszarach inwentaryzacji logicznej i fizycznej, jak również logistyki magazynowej. Wiele z tych nowości dostępnych jest także w aplikacji webowej i mobilnej SunVizion, prócz tradycyjnego dostępu przez desktop.

Wersja 16.1 to imponujący wzrost skalowalności. System obsłuży teraz tysiące użytkowników, co zaspokoi potrzeby największych światowych gigantów telekomunikacyjnych.

 

Sunvizion 16.1 - System usage preview
Screen 1Logical Inventory

Inteligentne zarządzanie logiką sieci zawsze było podstawą propozycji SunVizion. Najnowsze aktualizacje usprawniają modelowanie i zarządzanie kompleksowymi usługami warstwy 2/3 sieci, w tym sieciami VLAN za pośrednictwem infrastruktury WDM i DWDM.

Łatwiejsze zarządzanie interfejsami IP

Kluczem do skonfigurowania usług warstwy 3 i sprawnego zarządzania informacją o aktualnej dostępności elementów sieci jest lepsze zarządzanie interfejsami i podinterfejsami IP i VLAN. Wersja 16.1 SunVizion daje operatorom sieci klarowny wgląd w pojemność i wykorzystanie interfejsów IP. Precyzja szacowania tych parametrów jest lepsza dzięki uwzględnieniu wpływu podinterfejsów IP na przepustowość podczas świadczenia usług.

Ulepszenia WDM i automatyzacja pierścienia Ethernet

Najnowsza iteracja SunVizion to także sprawniejszy mechanizm odbioru kanału optycznego i walidacja częstotliwości WDM podczas wykonywania patchcordów między multiplekserami. Nowa opcja wyszukiwania umożliwia znajdowanie traili WDM na całym przebiegu łącza, zapewniając zespołom operacyjnym znacznie lepszą widoczność sieci.

 

W warstwie 2 sieci SunVizion 16.1 umożliwia operatorom tworzenie i zarządzanie łączami Ethernet w topologii pierścienia światłowodowego. Korzystając z nowo opracowanych automatyzacji, użytkownicy mogą teraz dodawać i usuwać węzły w „pierścieniowej” sieci Ethernet, a także, w razie potrzeby, zwiększać przepustowość.

Obsługa Flexi Grid

Wersja 16.1 SunVizion to także sprawniejsza obsługa technologii Flexible Grid. Rozwiązanie umożliwia personelowi operacyjnemu konfigurowanie i monitorowanie sygnałów w podwarstwie kanału optycznego DWDM przy różnych częstotliwościach i szerokościach kanału - niezależnie od siebie - w jednym fizycznym włóknie światłowodowym. Ta elastyczność zapewnia znacznie większe wykorzystanie widma niż jest to możliwe w przypadku technologii Fixed Grid, która obsługuje kanały o stałej szerokości.Screen 2Physical Inventory

Nowe funkcjonalności SunVizion ułatwiają planowanie i zarządzanie budową infrastruktury sieciowej, niezależnie od tego, czy jest to budowa sieci 5G na dużą skalę, czy automatyzacja ścieżek świetlnych w topologiach pierścieni światłowodowych.

 

Szablony

Ulepszone szablony umożliwiają łatwą replikację raz skonfigurowanej lokalizacji i jej wielokrotne użycie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku budowy sieci 5G, gdzie liczba lokalizacji potrzebnych do uzyskania odpowiedniej gęstości sitów w budynkach i w terenie jest ogromna. Wykorzystanie szablonów znacząco zmniejsza obciążenie pracą i eliminuje ryzyko popełnienia błędu.

Automatyzacja pierścienia światłowodowego i łatwa migracja usług

Kolejną nowością jest automatyzacja ścieżek świetnych w istniejących topologiach „pierścieni” światłowodów, które łączą wiele lokalizacji. Po otrzymaniu nowego żądania połączenia, algorytm SunVizion może ustanowić i zarządzać sygnałami, które, aby dotrzeć do celu, mogą iść „w prawo” lub „w lewo” po „pierścieniu”.

 

Wersja 16.1 znacząco usprawnia wymianę fizycznych elementów sieci, na których skonfigurowane sa usługi. Usługi powiązane ze wymienianym kablem lub urządzeniem sieciowym nie muszą być teraz  wyłączane i odtwarzane na nowych fizycznych zasobach. Dodana funkcjonalność SunVizion  zachowuje związek między połączeniem/urządzeniem fizycznym a usługą.Screen 3Sprawniejsza logistyka

Lepsza koordynacja przepływu pracy między zamówieniami CRM, magazynami i pracownikami w terenie to kolejny benefit nowej wersji.

 

Aplikacja mobilna umożliwia inżynierom terenowym skanowanie numerów seryjnych zainstalowanego (i pobranego) sprzętu CPE. Informacje są automatycznie przekazywane do systemu, co umożliwia wydajniejszą obsługę zapasów w magazynach i podmagazynach.

 

Śledzenie zapasów magazynowych jest także możliwe przez aplikację webową SunVizion.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+