Już niebawem udostępnimy nową aplikację mobilną systemu SunVizion Network Inventory. Aplikacja została rozbudowana o szereg funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z SunVizion za pomocą smartfona lub tabletu będzie jeszcze przyjemniejsze.

 SunVizion Mobile oferuje wszelkie funkcjonalności przydatne podczas pracy w terenie. Pracownik wyposażony w tablet lub smartfon może łatwo wyszukać każdy element sieci lub połączenie sieciowe wg dowolnego atrybutu (nazwa, rodzaj, lokalizacja itd.), a następnie edytować jego parametry. Jeśli pracownik wprowadza jakiekolwiek zmiany w istniejącej sieci, na przykład instaluje nowe urządzenie, zmienia ustawienia urządzenia już zainstalowanego, albo wprowadza zmiany w połączeniu, nowe dane są poprzez aplikację wprowadzane do systemu. Daje to innym użytkownikom SunVizion dostęp do najbardziej aktualnych danych o sieci. Aplikacja umożliwia przeglądanie zasobów nie tylko na drzewie hierarchii, ale także na mapie, na której pracownik może w wygodny sposób tworzyć lub usuwać elementy sieci, zgodnie ze stanem faktycznym zastanym na miejscu wykonywania zadania.

 

Z aplikacji można korzystać także w trybie offline, co jest szczególnie przydatne w miejscach, gdzie sygnał sieci jest słaby lub zakłócony. Po połączeniu z siecią wszelkie zmiany prowadzone w trybie offline są ładowane do systemu i przechowywane w stanie przejściowym do ostatecznej weryfikacji przez osobę odpowiedzialną za ich naniesienie na obraz sieci zdeponowany w systemie. Funkcja trybu offline umożliwia dodatkowo model pracy, w którym użytkownik aplikacji mobilnej odpowiada jedynie za zebranie podstawowych danych w terenie, a proces walidacji tych danych, uzupełnienia ich o dodatkowe informacje i połączenia z danymi w systemie wykonywany jest przez innego, bardziej wykwalifikowanego użytkownika systemu. 

 

SunVizion Mobile doskonale sprawdza się w przypadku zarządzania usługami. Pracownik wyposażony w aplikację, może „od ręki” sprawdzić dostępność usługi w danej lokalizacji, a także szybko oszacować koszt przyłączenia danego abonenta do sieci. Może też uruchomić proces automatycznego zaplanowania przyłącza sieciowego między lokalem klienta a najbliższym punktem dostępowym sieci.  Ta funkcjonalność jest niezwykle przydatna u operatorów, którzy sprzedają swoje usługi przez handlowców poruszających się w terenie, lub chociażby w sytuacjach, kiedy pracownik techniczny wysłany w teren staje przed koniecznością udzielenia mieszkańcom informacji dotyczącej warunków przyłączenia ich do sieci.

 

Nowa aplikacja mobilna SunVizion jest też nieocenioną pomocą w przypadku usuwania awarii sieci. Dzięki integracji z silnikiem workflow, SunVizion Mobile przydziela konkretne zadania poszczególnym pracownikom ekip naprawczych i czuwa nad ich realizacją. Pracownicy dostają precyzyjną informację o lokalizacji awarii, co znacznie skraca czas jej usunięcia.

 

To oczywiście nie jest kres możliwości SunVizion Mobile. Aplikację będziemy rozwijać zgodnie z sugestiami naszych klientów, naszymi pomysłami i możliwościami stwarzanymi przez nowe technologie. Naszym celem jest z jednej strony maksymalnie ułatwić pracę pracowników terenowych, a z drugiej dostarczenie naszym klientom wszelkich narzędzi do utrzymywania w SunVizion najbardziej aktualnych danych o sieci.

 

SunVizion Mobile będzie dostępna w sprzedaży już w kwietniu 2018 roku.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+