Firma ASTA-NET, dostawca telewizji kablowej i szerokopasmowego internetu w Pile, przystąpiła do usługi korzystania z systemu do paszportyzacji sieci w modelu chmury obliczeniowej dostarczanej przez Suntech. Dzięki nowej usłudze operator z Piły będzie mógł skuteczniej zarządzać swoją siecią w jednolitym środowisku informatycznym bez konieczności kupowania i utrzymywania systemu.

Sprawne działanie praktycznie każdej większej sieci telekomunikacyjnej nie jest dziś możliwe bez wsparcia systemu paszportyzacyjnego. Pełna informacja o sieci zdeponowana w jednym systemie poprawia procesy związane z uruchamianiem usług, obsługą awarii, rozbudową sieci i przygotowaniem raportów dla regulatora. Jednak dostęp do systemu w modelu cloudowym to usługa wciąż bardzo nowatorska.

„Zapewnienie wydajnego działania tak skomplikowanego środowiska informatycznego w chmurze obliczeniowej nie jest rzeczą banalną” - mówi Piotr Saczuk, prezes firmy Suntech S.A. – „Równie istotne było dla nas zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa danych naszych klientów. Usługa przeszła w tym zakresie gruntowne, kilkumiesięczne testy.”

„Paszportyzacja jest konieczna w każdej firmie. Systemy stacjonarne są bardzo kosztowne i wiele firm nie decyduje się na ich zakup właśnie ze względu na koszty” - mówi Adam Wieczorek, dyrektor ds. planowania i rozwoju sieci w ASTA-NET. – „Rozwiązanie cloudowe ułatwiło nam podjęcie decyzji o zakupie systemu. Oczywiście parametry techniczne, czyli pełen zakres paszportyzacji i oparcie o środowisko Esri, były również niezwykle ważnym argumentem przy wyborze systemu.”

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+